Korduma kippuvad küsimused
Tüüpilised küsimused, millele ma ei tahaks enam vastata:
Kui kaua reis kestab?
Ei tea, plaan pole võimalikult kiiresti ja kindlaks kuupäevaks kohale jõuda.
Mitu kilomeetrit kokku tuleb?
Ei tea.
Kui palju raha kulub sellise reisi jaoks?
Ei tea. Pärast näeb, kui palju on kulunud.
Kust sa raha leiad?
Viimati leidsin maanteekraavist, kevadel. Aga ainult 3 krooni (üks kahene ja üks ühene).
Miks üksi?
Noh, ma olen liiga nõudlik. :)
Kas sa ei karda?
Natuke kardan küll. Mitte karta on ohtlik.
Mis fotoaparaadiga pilte teed?
Siia lehele klõpsin väikese Panasonic DMC-LX1 digiseebikaga, laias 16:9 formaadis.
Mis süsteemiga sa seda veebilehte uuendad?
Põhiliselt on süsteem selline, et kirjutan jutud sülearvutis valmis, salvestan USB mälupulgale ja saadan mõnest internetiurkast e-maili teel spetsiaalsele aadressile. Siis veebileht ise kontrollib teatud aja tagant seda mailiaadressi—kui on uus kiri sinna saabunud, siis automaagiliselt see kiri postitatakse siia lehele. Pildid lähevad ka samal põhimõttel, e-kirjadele manustatuna ja need salvestatakse automaatselt vastavasse kataloogi serveril. Ehk siis tegelikult moblog, realiseeritud ExpressionEngine’i blogimootoriga ja selle Moblog plug-in’iga. Põhimõtteliselt on võimalik postitada ka mobiiltelefonist SMS’ina või ka üle SAT-telefoni.
Kui palju auto kütust võtab?
30000-nde kilomeetri järel tuleb keskmiseks alla 9 liitri sajale. Aga ega ma eriti üle 70-ne ei kihuta ka. Kõrbes liiva sees aga palju rohkem, kuhugi 14-15 liitri kanti.
Kuidas on reisil lahendatud rahaküsimused?
Rahaküsimus on lahendatud sularaha abil, ehk siis võtsin kaasa eurosid. Samas on ilmenud probleem, et väiksemaid rahatähti (20-sed ja väiksemad) ei taheta kohati vahetada või vahetatakse kehvema kursiga. Seega on mõttekam kaasa võtta 50- ja 100-eurosed (ja võibolla siis mõned väiksemad igaks juhuks, kui vaja euroga otse maksta ja pole võimalik vahetada). Ise arvasin, et 20-sed on paremad, kuna äkki on vaja vahetada korraga vähem raha või maksta euroga, aga reaalselt siiski olen vahetanud korraga 100-150 eurot, seega 50-sed ja 100-sed oleks rohkem abiks. Ruumi kokkuhoid ka päris suur. ;) Sellist kohta, mis eurosid ei taha ja eelistaks dollarit, pole veel näinud (suur osa Kesk- ja Lääne-Aafrikast on prantsusekeelne ja Prantsusmaaga tihedates sidemetes, seega euro on tuttav). Raha saab vahetada pankades, kuigi kohati on see jube aeganõudev tegevus. Kui võimalik, on parem eelistada spetsiaalseid rahavahetusasutusi, mis suuremates linnades eksisteerivad või siis vahetada turul. Turukurss võib kohati olla isegi veidi kehvem kui pangas, aga kuna asjaajamine on kiire ja lihtsam, siis kokkuvõttes võib soovitada.
Samas on Western Union Aafrikas päris tihedalt esindatud, seega saab häda korral arvatavasti ka selle abil Eestist raha (kiiresti) siia saata, kuigi teenustasud on minu mäletamist mööda üsna suured.
Kui palju viisade peale kulub/on seni kulunud?
Pärast saab öelda, kui palju kokku tuleb. Kui palju on seni kulunud saad ise kokku arvutada, olen ju kõikide viisade hinnad ka ära toonud. :)
Kas ilma GPS-ita saab hakkama?
Põhimõtteliselt saab ilma hakkama, kuigi GPS on abiks (eriti kui osata seda kasutada). Samas GPS-süsteeme on väga erinevate võimalustega, raske on üldistada (eriti teadmata, mida sa sellelt süsteemilt ootad).